piątek, 31 marca 2023

Menu  

 

Aktualności

to co warto wiedzieć…

parki linowe

Bogaty świat lin, tyrolek, mostów... pozwoli na pokonanie najbardziej niesprzyjającego terenu i dostarczy mnóstwo adrenaliny. Przy pomocy nowoczesnego i atestowanego sprzętu oraz wykwalifikowanej obsługi będziecie mogli Państwo stawić czoło swoim własnym słabościom,  pokonując różnego rodzaju "podniebne mosty" .

Most linowy - przejście po zawieszonej nad ziemią na wysokości od kilku do kilkunastu metrów linie (wysokość do ustalenia), nad którą zawieszona jest druga lina służąca do podtrzymywania się. 

Most lianowy -  przejście po linie, zawieszonej na wysokości od kilku do kilkunastu metrów. Jako punkty podparcia służą luźno zwisające liny "liany" zawieszone w różnych odległościach.

Zjazd tyrolski -  zjazd z drzewa, mostu lub innej przeszkody na ziemię. Uczestnik zjeżdża po naprężonej linie osiągając prędkość około 50 km/godz.

Siatka pająk - uczestnicy muszą wspiąć się na górę na wysokość od kilku do kilkunastu metrów i zejść na dół po utkanej z lin siatce rozpiętej między drzewami.
 
Most komandoski - na wysokości kilku metrów w wąwozie lub między drzewami czy innymi przeszkodami naciągnięta zostaje lina, po której uczestnicy muszą się samodzielnie przeciągnąć na daną odległość.
 
Most rozstaje - uczestnicy przechodzą po rozpiętym nad ziemią moście zbudowanym z dwóch sztywno napiętych, oddalających się od siebie ramion.

Wielka drabina - wychodzenie po szczeblach olbrzymiej drabiny wykonanej z bali na wysokość kilku metrów.

Zjazd pionowy - uczestnicy zjeżdżają z przygotowanego między drzewami stanowiska na dół dowolną metodą.

Wychodzenie po linie - uczestnicy wychodzą na górę na wysokość kilku metrów po zawieszonej luźno linie.

Wahadło - uczestnik ubrany w uprząż asekuracyjną przymocowaną do liny dynamicznej oddaje skok z zainstalowanego stanowiska i ruchem wahadłowym porusza się w powietrzu.

Ruchome belki  - uczestnik przechodzi po zawieszonych na określonej wysokości (wysokość do ustalenia) ruchomych belkach, które przybliżają się lub oddalają się od siebie.

Skok zaufania  - uczestnik oddaje skok z pomostu znajdującego się na pewnej wysokości (wysokość do ustalenia) na tzw. luźnej linie.

Pajęczyna - uczestnicy podpięci do liny asekuracyjnej przechodzą po oczkach pajęczyny utkanej z lin i rozpiętej poziomo między drzewami na określonej wysokości (wysokość do ustalenia). Muszą tak balansować ciałem aby utrzymać równowagę i nie spaść na dół.

Slackline spacer po taśmie rozwieszonej kilkanaście - kilkadziesiąt centymetrów nad ziemią, bez asekuracji.
 
Wieża ze skrzynek - wznoszenie się do góry wraz z budowaną ze sobą konstrukcją z plastikowych skrzynek. Uczestnik przywiązany do liny asekuracyjnej wznosi się do góry układając na sobie kolejne skrzynki podawane przez pozostałych uczestników.

 Zapytaj jeśli chcesz wiedzieć więcej


wspinaczka rekreacyjna w skałach

2014-02-14 19:35:22

Wspinaczka rekreacyjna w skałkach to też Rodzinne wyjazdy w skały Rekreacyjne wyjazdy w skałki to wspinanie jednodniowe lub weekendowe najczęściej na jurze krakowsko – częstochowskiej. ...

4-dniowy kurs skałkowy

2014-02-14 19:29:43

Zajęcia w tej grupie trwają do 8 godzin dziennie. W przypadku szkolenia mniejszej grupy zajęcia będą trwały odpowiednio krócej. Na tym kursie uczymy wspinaczki na drogach o różnych ...

kurs wspinaczki z asekuracją dolną po drogach ubezpieczonych

2014-02-14 19:19:41

Kurs wspinaczki z asekuracją dolną po drogach ubezpieczonych. Kurs wspinaczki po drogach ubezpieczonych - doskonale przygotuje Was do wspinaczki w skałach po drogach ubezpieczonych stałymi ...

kursy

2014-02-14 19:18:03

Przez cały rok prowadzimy kursy. Tak w skałach, jak i na sztucznych ścianach. wspinamy się w Rzędkowicach i Podlesicach w paśmie Mirów-Bobolice, Olsztyn k/Częstochowy. Dolina Wiercicy - ...

wyjazdy zagraniczne

2014-02-14 19:16:59

Wyjazdy zagraniczne to kolejna forma kilkudniowej aktywności w najbardziej malowniczych rejonach wspinaczkowych w Europie. Afryce też! Terminy wyjazdów konsultowane są z potencjalnymi ...

obóz wspinaczkowy

2014-02-14 19:15:35

5-cio dniowy obóz wspinaczkowy na Jurze Krakowsko- Częstochowskiej jest organizowany dla wszystkich, nawet najmłodszych stanowiąc często pierwszy kontakt z „prawdziwą ...